قیمت مرغ از ۳۶۰۰۰ تومان به نرخ مصوب تنظیم بازار رسید
قیمت مرغ از ۳۶۰۰۰ تومان به نرخ مصوب تنظیم بازار رسید
دبیر ستاد تنظیم بازار تصریح کرد: با تلاش‌های انجام شده، قیمت مرغ از 36000 تومان به قیمت مصوب تنظیم بازار نزدیک شد.

به گزارش واحد اقتصادی خبرگزاری صبح اقتصاد  عباس قبادی با تاکید بر این موضوع، افزود: تمام تلاش دست اندرکاران تنظیم بازار و دولت، کنترل روند افزایشی قیمت مرغ طی هفته های اخیر بوده است.

وی با توجه به تفکیک وظایف میان وزارتخانه‌های صمت و جهادکشاورزی، ادامه داد: مطابق مصوبات ستاد هماهنگی اقتصادی دولت مشکلات مرتبط با تولید اعم از ساماندهی تولید، کشتار، حمل و تحویل به شبکه های توزیع عمده فروشی در حیطه وظایف و اختیارات وزارت جهاد کشاورزی است.”قیمت مرغ از ۳۶۰۰۰ تومان به نرخ مصوب تنظیم بازار رسید”

دبیر ستاد تنظیم بازار با تأکید بر نقش رسانه ملی در ایجاد فضای مناسب برای تنظیم بهتر بازار، تصریح کرد: رویکرد رسانه ملی در شرایط کنونی که اقتصاد داخلی با هجمه ‌های شدید تحریم‌های اقتصادی مواجه است و انواع تهدیدها و فشار بیرونی بر تولید و بازار داخلی وارد می شود، با توجه به بیانات مقام معظم رهبری ایجاد همدلی بین مردم، دولت، تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی است.

سالار حسین پور افزود: با توجه به ضرورت تنظیم و تأمین بازار مرغ، توزیع مرغ منجمد از هفته‌های گذشته با استمرار و تزریق صدها تن به سطح بازار اجرایی شد.

حسین پور این مهم را گامی مؤثر در تأمین بخشی از نیاز بازار دانست و اظهار کرد: علیرغم شرایط پیش آمده در توزیع مرغ گرم، در این بخش نیز اقدامات اساسی شکل گرفت.

حسین پور از کاهش قیمت مرغ گرم در استان خبر داد و گفت: با برنامه ریزی انجام شده قیمت مرغ در اوایل هفته گذشته به ۲۳ هزار تومان و به مرور به قیمت ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان رسید.

رئیس صنعت، معدن و تجارت استان گفت‌: همچنین استمرار در توزیع از دیگر اقدامات اجرایی در تنظیم بازار مرغ است.

وی افزود: در حال حاضر توزیع مرغ گرم و منجمد را در استان شاهد هستیم.

  • منبع خبر : ایران جیب