قیمت نفت خام به بالاترین سطح چندین سال اخیر رسید
قیمت نفت خام به بالاترین سطح چندین سال اخیر رسید
قیمت نفت خام در معاملات امروز سه‌شنبه، پس از به نتیجه نرسیدن مذاکرات اوپک پلاس جهش کرد و به بالاترین سطح در چندین سال اخیر رسید.

به گزارش واحد اقتصادی خبرگزاری صبح اقتصاد  قیمت نفت خام در معاملات امروز سه‌شنبه، پس از به نتیجه نرسیدن مذاکرات اوپک پلاس جهش کرد و به بالاترین سطح در چندین سال اخیر رسید.

قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت خام بنچ‌مارک بین‌المللی برنت، تا ساعت ۷:۰۳ به وقت تهران، ۰.۵۲ درصد رشد کرد و به ۷۷.۵۶ دلار رسید. این شاخص در معاملات دیشب ۱.۱۷ درصد جهش کرده بود.

قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت خام نیمه‌سنگین تگزاس غرب آمریکا هم تا این لحظه ۲.۲۶ درصد جهش کرد و به ۷۶.۷۱ دلار رسید.

اعضای اوپک پلاس پیشنهاد داده بودند از ماه آگوست هر ماه ۴۰۰ هزار بشکه در روز به تولید خود بیافزایند تا در پایان سال تولید این گروه ۲ میلیون بشکه در روز افزایش یافته باشد. همچنین اعضای اوپک پلاس پیشنهاد کرده بودند توافق کاهش تولید فعلی در سال ۲۰۲۲ پابرجا بماند.

با مخالفت امارات متحده عربی اوپک پلاس نتوانست برای سیاست‌گذاری تولید خود در نیمه دوم سال به نتیجه واحدی برسد.

به این ترتیب با بالا نرفتن تولید آینده اوپک پلاس و روند افزایشی کنونی تقاضای سوخت، قیمت‌های نفت با سرعت بیشتری رشد خواهند کرد.

شرکت پشم شیشه ایران، در این ماه‌های پرتلاش، علاوه بر توجه به کیفیت تولید، افزایش کمیت تولید را هم به دلیل نیاز روز افزون بازار مدنظر قرار داده است، به گونه‌ای که رکورد تولید ۵۰ ساله شرکت پشم شیشه در سال گذشته را شکست.

همچنین شرکت پشم شیشه ایران فاز جدیدی از صادرات محصولات خود را به کشورهای مختلف کلید زده و از سوی دیگر در حال اجرای پروژه انتقال کارخانه از احمدآباد به منطقه ویژه اقتصادی شیراز است.

محصولات شرکت پشم شیشه ایران کاربردهای مختلفی دارد از عایق حرارتی در اجاق‌های گاز گرفته تا استفاده از عایق‌های صوتی و رطوبتی که در صنعت، ساخت و سازهای ساختمانی و مصرف آن در صنعت نفت و گاز و پتروشیمی بخشی از مصارف این محصول پرکاربرد است.

  • منبع خبر : ایران جیب