قیمت گوشت قرمز، ۱۰ هزار تومان کاهش یافت
قیمت گوشت قرمز، ۱۰ هزار تومان کاهش یافت
با اینکه هم اکنون در اول ماه قرار داریم اما خریدهای شب یلدا توان مردم را کاهش داده به همین دلیل تقاضا برای خرید گوشت افت کرده است.

به گزارش واحد اقتصادی خبرگزاری صبح اقتصاد رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی با بیان اینکه قیمت هر کیلوگرم شقه بدون دنبه با ۱۰ هزار تومان کاهش به ۱۱۵ هزار تومان رسیده است،گفت: بارش سنگین برف در آذربایجان غربی، قاچاق دام به عراق را ناممکن کرد.”قیمت گوشت قرمز، ۱۰ هزار تومان کاهش یافت

علی اصغر ملکی با بیان اینکه قیمت هر کیلوگرم شقه بدون دنبه با ۱۰ هزار تومان کاهش به ۱۱۵ هزار تومان رسیده است، گفت: قیمت این کالا طی روزهای گذشته حدود ۱۰ هزار تومان کاهش یافته است.

وی با اشاره به اینکه بحث عرضه و تقاضا در تعیین قیمت گوشت بسیار مؤثر است، اظهار داشت: بازار گوشت با رکود مواجه است و تقاضا کاهش و عرضه افزایش یافته است.

این فعال بخش خصوصی اضافه کرد: با اینکه هم اکنون در اول ماه قرار داریم اما خریدهای شب یلدا توان مردم را کاهش داده به همین دلیل تقاضا برای خرید گوشت افت کرده است.

ملکی با بیان اینکه مسئولان مربوطه تلاش‌های زیادی برای کنترل قاچاق دام از کشور انجام داده‌اند، گفت: علاوه بر این در مناطقی از آذربایجان غربی که مرز با کشور عراق و دارای مسیر صعب‌العبوری است برف سنگینی باریده و امکان انتقال دام به آن سوی مرزها ناممکن کرده است.

وی درباره اینکه پیش بینی می‌کنید طی روزهای آینده شرایط بازار به چه صورت باشد؟، افزود: اگر شرایط به همین منوال باشد، اعداد و ارقام چندان جابجا نمی‌شود. البته در دی ماه چون هوا سردتر می‌شود مصرف محصولات پروتئینی نیز بالا می‌رود که همین امر ممکن است باعث نوسانات جزئی در قیمت گوشت شود.”قیمت گوشت قرمز، ۱۰ هزار تومان کاهش یافت”

به نقل از صدا و سیما، علی اصغر ماکنعلی در برنامه تیتر امشب، افزود: چیزی به عنوان کمبود دام در داخل کشور نداریم و خروج دام از کشور، ملموس و محسوس بر قیمت گوشت در داخل کشور تأثیر ندارد.

وی گفت: در سال ۸۴ با وجود صادرات یک میلیون و ۹۶۲ هزار رأسی دام، تأثیر منفی بر قیمت گوشت داخلی مشاهده نشد.

ماکنعلی درباره خرید دام از دامداران نیز افزود: در این باره وزارت جهاد کشاورزی به تنهایی نمی‌تواند تصمیم بگیرد و نهادهای بالادستی مثل ستاد تنظیم بازار و شورای عالی امنیت ملی باید خرید دام را مصوب کنند که در این وضع ما اقدام می‌کنیم.

وی گفت: علت قاچاق دام یکی به افزایش تولید و جمعیت دام و دیگری به کاهش ارزش ریال بر می‌گردد و نیاز کشورهای جنوب خلیج فارس و اختلاف قیمت در دو سوی مرزها موجب قاچاق می‌شود.

رئیس سازمان دامپزشکی با اشاره به مبادله قانون صادرات سازمان‌یافته دام با کشورهای جنوب خلیج فارس افزود: صادرات باید انجام شود و یک ضرورت برای کشور است.

کشفیات دام به ۷۳ هزار رأس رسیده است / ‏‬بیش از ۵۰ درصد موارد قاچاق کشف می‌شود

سردار جلال ستاره جانشین فرمانده مرزبانی ناجا مهمان تصویری برنامه نیز در ادامه گفت: ما با ۱۵ کشور همسایه هستیم، اما دام فقط به ۲ کشور عمان و عراق قاچاق می‌شود.

سردار ستاره درباره آمار قاچاق دام نیز توضیح داد: در منطقه صفر مرزی تا کنون با احتساب ۴۱۲ رأس دامی که امشب (۳ شنبه) گرفته‌اند میزان کشفیات دام به ۷۳ هزار رأس دام رسیده است.

جانشین فرمانده مرزبانی ناجا افزود: دام‌هایی که کشف می‌شود و صاحب دارند به سازمان اموال تملیکی تحویل می‌شود و آن‌هایی که صاحب ندارند به ستاد اجرایی فرمان امام تحویل داده می‌شود.

  • منبع خبر : ایران جیب