محور کرج -چالوس و آزادراه تهران-شمال مسدود شد
محور کرج -چالوس و آزادراه تهران-شمال مسدود شد
در پی ریزش کوه در جاده جالوس محدوده هزارچم، محور کرج-چالوس و آزادراه تهران-شمال مسدود شد.

به گزارش واحد اقتصادی خبرگزاری صبح اقتصاد  مرکز مدیریت راه‌های کشور از انسداد محور کرج – چالوس محدوده هزار چم در استان مازندران به علت ریزش کوه و جاری شدن سیل خبر داد.

همچنین بر اساس اعلام این مرکز، محور چالوس و آزادراه تهران – شمال نیز در پی انسداد کرج-چالوس در هزار چم تا اطلاع بعدی مسدود هستند.

در محورهای هراز، فیروزکوه و آزادراه قزوین – رشت (رفت و برگشت) نیز تردد روان در جریان بوده و ضمناً محورهای شمالی دارای بارش باران هستند.

آخرین وضعیت ترافیکی سایر محورها

ترافیک سنگین در آزادراه تهران – کرج محدوده گرمدره

ترافیک سنگین در آزادراه کرج – قزوین حدفاصل پل فردیس تا پایانه شهید کلانتری

ترافیک نیمه سنگین در آزادراه قزوین – کرج حدفاصل ساسانی تا پل فردیس

آخرین وضعیت جوی

بارش باران در برخی از محورهای استان‌های کردستان، لرستان، فارس، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، اصفهان، قم، مرکزی، همدان، زنجان، قزوین، البرز، تهران، مازندران، سمنان و یزد

” محور کرج-چالوس و آزادراه تهران-شمال مسدود شد”

مهم‌ترین عملیات کارگاه جاده‌ای

آزادراه تهران – شمال (قطعه یک)، واقع در استان تهران، از مورخ ۲۰ فروردین لغایت ۱۵ خرداد ۹۹، از ساعت ۱۹ الی ۷ صبح روز بعد، به دلیل اجرای عملیات تکمیل سامانه‌های هوشمند، مسدود بوده و تردد از محورهای جایگزین کرج – چالوس، هراز و فیروزکوه انجام می‌گردد.

محورهای مسدود شریانی

۱) شهداد – نهبندان

۲) خرم آباد – پلدختر

محدودیت تردد با تغییر مسیر

۱) آزادراه چالوس – مرزن آباد و بالعکس از ساعت ۱۹:۰۰ الی ۰۷:۰۰ روز بعد مسدود بوده و تردد از مسیر جایگزین محور قدیم چالوس – مرزن آباد انجام می‌گردد.

۲) محور قزوین – همدان (کیلومتر ۱۱۰) مسدود بوده و تردد از مسیر جایگزین لاین روبرو به صورت دو طرفه انجام می‌گردد.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا درباره آخرین وضعیت محورهای مسدود کشور را نیز گفت: تا به این لحظه محورهای مسدود شریانی کشور محورهای قدیم پلدختر-خرم آباد استان لرستان، شهداد-نهبندان استان کرمان، و محورهای مسدود غیر شریانی شمشک-دیزین در استان البرز ، اولنگ-شاهرود در استان‌های سمنان و گلستان، شهداد – اندوهجرد استان کرمان و فنوج-اسپکه استان سیستان و بلوچستان است.

رحمانی بر اساس تصاویر دریافتی از دوربین‌های نظارتی نیز اظهار کرد: در طول مدت زمان شبانه روز گذشته تردد در محورهای برون شهری ۵.۵ درصد افزایش یافته است. اوج تردد ها در ساعت‌های ۱۹ تا ۲۰ و کمترین در ساعت چهار تا پنج صبح انجام شده است. هموطنان با آگاهی از اوج و کمترین تردد می‌توانند ساعات مناسب تری را برای سفر انتخاب کنند. بر اساس دیگر نظارت‌ها نیز طی شبانه روز گذشته ۱۴۳ هزار و ۵۱۴ وسیله نقلیه در آزادراه تهران – کرج، ۱۳۸ هزار و ۹۰۵ وسیله نقلیه در آزادراه کرج – قزوین، ۱۳۶ هزار و ۷۳۴ وسیله نقلیه در آزادراه قزوین – کرج و ۱۳۶ هزار و ۳۳۴ وسیله نقلیه در آزادراه کرج – تهران تردد کرده‌اند.

  • منبع خبر : مهر