مذاکرات حج در سایه روابط سیاسی ایران و عربستان قرار نگرفت
مذاکرات حج در سایه روابط سیاسی ایران و عربستان قرار نگرفت
رئیس سازمان حج و زیارت گفت: عربستان تمام تلاش خود را به کار برد تا مذاکرات حج امسال در سایه روابط سیاسی دو کشور قرار نگیرد.

به گزارش واحد اقتصادی خبرگزاری صبح اقتصاد  علیرضا رشیدیان صبح امروز در مراسم بدرقه زائران تمتع ۹۸ در فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) با بیان اینکه سازمان حج و زیارت با همکاری دستگاه‌ها و ارگان‌های متعدد تمام تلاش خود را برای برنامه ریزی مناسب انجام تمتع امسال، حفظ کرامت زائران و ارتقا خدمات انجام داده، گفت: این اصول اساسی ما در همه مراحل حج از جمله مذاکرات با طرف عربستانی بوده است.

وی افزود: عربستان نیز تمام تلاش خود را در مذاکرات به کار برد که خدمات حج زیر سایه سیاسی دو کشور نرود.

رئیس سازمان حج و زیارت ادامه داد: ممکن است مشکلاتی در طول تمتع امسال مخصوصاً در بخش اقامت پیش بیاید اما لازمه آن داشتن سعه صدر از سوی حجاج است.

رشیدیان با تأکید بر اینکه تلاش کردیم تا اقامت بیش از ۳۵ روز نباشد، یادآور شد: ممکن است به دلیل قوانین پروازی عربستان که برای همه کشورها اعمال شده، برخی کاروان‌ها اقامتشان بیش از ۳۵ روز طول بکشد.

وی به برخی از تذکرات به حجاج پرداخت و گفت: از حجاج می‌خواهیم در بین صفوف نمازگزاران در نمازهای جماعت عربستان تردد نکنند. همچنین به اشیای روی زمین دست نزنند چرا که قوانین عربستان در این خصوص دست و پا گیر است.

رئیس سازمان حج و زیارت تصریح کرد: تمام اقدامات لازم برای انجام تمتع زائران حج امسال خصوصاً در بخش‌های اقامت، مسکن و حمل و نقل انجام شده است.

  • منبع خبر : مهر