معاملات مثبت شستا هم شاخص را صعودی نکرد
معاملات مثبت شستا هم شاخص را صعودی نکرد
در پایان معاملات امروز بازار سهام، شاخص کل بورس با افتی ۱۳۰۰ واحدی مجددا در مدار نزولی قرار گرفت. شاخص کل هم‌وزن نیز حدود ۰٫۲ درصد کاهش یافت.

به گزارش واحد اقتصادی خبرگزاری صبح اقتصاد در پایان معاملات امروز بازار سهام، شاخص کل بورس تهران با افتی ۰٫۱۱ درصدی و قرار گرفتن در سطح یک میلیون و ۲۴۳ هزار واحدی به کار خود خاتمه داد. این در حالی بود که شاخص کل هم‌وزن نیز امروز ۰٫۱۸ درصد افت داشت.”معاملات مثبت شستا هم شاخص را صعودی نکرد”

در جریان معاملات امروز شستا، کچاد و کگل معاملات مثبتی را پشت سر گذاشتند و بیشترین تاثیر مثبت را روی شاخص داشتند، این در حالی بود که فملی، شپنا و شبندر نیز تاثیرگذارترین نمادهای منفی بودند.

ارزش معاملات امروز نسبت به روز گذشته افتی محسوس داشت و مجددا به زیر ۴ هزار میلیارد تومان رسید این در حالی بود که نمادهای پالایش، برکت و دارا یکم بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص دادند.

امروز همچنین شاخص کل فرابورس در نهایت با رشدی ۱۱ واحدی به کار خود خاتمه داد.

در معاملات امروز بازار سهام، همچون روزهای گذشته تعداد زیادی از نمادهای کوچک در صف فروش قفل بودند. در مقابل تعدادی از نمادهای بزرگ بازار با حجم تقاضایی همراه بودند که توان تحرک صعودی شاخص همچون روز گذشته را ندارد اما از طرفی حرکت شاخص را متعادل نگه می‌دارد.

برخی از تحرکات مثبت در بازار دیده می‌شود که امیدواری سهامداران به بازار را بیش‌تر می‌کند اما تعداد نمادهای منفی در مقابل تعداد اندکی نماد مثبت، همچنان کلیت بازار را در حالت متعادل نگه نمی‌دارد.

پیمان حدادی، کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با تجارت‌نیوز به بروز تحرکات مثبت در بازار از روز دوشنبه اشاره کرد و توضیح داد: با توجه به برخی تحرکات مثبت که در روز دوشنبه اتفاق افتاد و حجم عرضه نمادهای شاخص‌ساز کاهش یافت، بهبود شرایط شاخص حداقل برای این هفته را قابل پیش‌بینی کرد.

این کارشناس بازار سرمایه به ارزنده بودن نمادهای شاخص‌ساز اشاره کرد و گفت: با توجه به تحرکات مثبتی که در روز سه‌شنبه در بازار اتفاق افتاد، با توجه به خبر تزریق نقدینگی صندوق‌ها و برخی حمایت‌های حقوقی‌ها، روند شاخص یک روند مثبتی بود که در کنار آن تعداد نمادهای منفی همچنان زیاد بودند.

پیمان حدادی با اشاره به منتشر شدن برخی اخبار منفی برای بازار در ۲۴ ساعت گذشته توضیح داد: با توجه به برخی سیگنال‌های منفی برای بازار همچون حادثه کشتی اسرائیلی، تحرکات مثبتی که در بازار سه‌شنبه وجود داشت کاهش یافت. اما در حالت کلی در روزهای چهارشنبه سهامداران نشان دادند که ریسک‌های زیادی نمی‌کنند و منتظر پایان هفته و شروع معاملات هفته جدید هستند.

او در رابطه با صف‌های خرید و فروش اینگونه توضیح داد: با توجه به گذشته که در روزهای چهارشنبه فشارهای خرید و فروش کاهشی است، نکته قابل توجه در روند بازار امروز، کاهش حجم فروش در نمادهای بزرگ و شاخص‌ساز است که این فرآیند نشان دهنده یک سیگنال مثبت برای بازار هفته آینده است.

  • منبع خبر : تجارت نیوز