منتظر تخصیص بودجه بخش تعاون هستیم
منتظر تخصیص بودجه بخش تعاون هستیم
معاون وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی از افزایش ۱۱ برابری بودجه بخش تعاون خبر داد و گفت: با دستور وزیر کار منابع صندوق‌های زیرمجموعه وزارت کار از جمله شستا و صندوق بیمه روستاییان جهت افزایش خدمات دهی در بانک‌های توسعه تعاون و رفاه کارگران سپرده‌گذاری می‌شود.

به گزارش واحد اقتصادی خبرگزاری صبح اقتصاد محمد کبیری‌ـ اظهار کرد: با توافقی که میان معاونت تعاون و معاونت اشتغال وزارتخانه صورت گرفت، مقرر شد تمام دستگاه‌هایی که با سازمان برنامه و بودجه همکاری دارند از محل منابع تبصره ۱۸ بودجه سال ۹۷ تعاونی‌ها را مورد حمایت و در اولویت قرار بدهند.

وی ادامه داد: همچنین به دنبال دستور وزیرکار، صندوق شستا و صندوق بیمه روستاییان و عشایر مکلف شدند منابع خود را تا حد امکان در بانک توسعه تعاون و بانک رفاه کارگران سپرده‌گذاری کنند تا از این طریق منابع بانک تقویت شود و امکان خدمات دهی بانک‌ افزایش یابد.

کبیری درباره افزایش سرمایه بانک توسعه تعاون نیز گفت: پیش از این مقرر شده بود از محل بدهی ناشی از عدم اجرای قانون بند ۲۹ اصل ۴۴ در بودجه ۹۸ هزار میلیارد تومان گذاشته شود و با دستور نوبخت ۹۰۰ میلیارد تومانش را پرداخت کنند. این دستور هم اکنون در خزانه است ولی شرایط بودجه کشور شرایط خاصی است و ما منتظر تخصیص این اعتبار هستیم.

معاون امور تعاون وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی در عین حال از افزایش ۱۱ برابری بودجه بخش تعاون خبر داد و گفت: با عنایت سازمان برنامه و بودجه و نمایندگان مجلس، بودجه شکل‌گیری و توانمندسازی بخش تعاون برای امسال ۱۱ برابر رشد داشته و در دو نوبت دستور تخصیص صادر شده که فعلا بخشی از آن از محل خزانه پرداخت شده و به طور کامل تخصیص پیدا نکرده که امیدواریم این اعتبار نیز به منظور تقویت و توانمندسازی تعاونی‌ها به طور کامل پرداخت شود.

وی همچنین درباره روند واگذاری سرخابی‌ها، گفت: ما پیشنهاد خودمان را برای تشکیل تعاونی‌های سهامی عام و واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس در این قالب مطرح کرده‌ایم و وزارت ورزش نیز مصمم به انجام این کار است ولی اینکه نحوه واگذاری چگونه باشد در دست بررسی است.

دولت در لایحه بودجه سال ۹۸ منابع مربوط به کمک وزارت کار به شکل‌گیری و توسعه وتوانمندسازی تعاونی‌ها را ۱۰ میلیارد تومان پیش‌بینی کرده است.

  • منبع خبر : ایسنا