نمادهای بورسی متوقف شده‌
نمادهای بورسی متوقف شده‌
آخرین آمار از نمادهای متوقف بورس تا ۲۶ اسفندماه حاکی از آن است که ۲۲ نماد در این فهرست قرار گرفته‌اند که به دلایل مختلفی از جمله تعلیق نماد معاملاتی، جلسه هیات مدیره در خصوص تغییر سرمایه، برگزاری مجمع عمومی فوق العاده درخصوص تغییر سرمایه، افشای اطلاعات با اهمیت گروه الف، افشای اطلاعات با اهمیت گروه ب، بررسی بیشتر معاملات و برگزاری مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده (انتخاب اعضا) متوقف شده‌اند.

به گزارش واحد اقتصادی خبرگزاری صبح اقتصاد  از میان ۲۲ نماد، هشت نماد به دلیل تعلیق نماد معاملاتی متوقف شده‌اند که شامل کنتورسازی ایران (آکنتور)، دارویی لقمان (دلقما)، لبنیات پاک (غپاک)، دشت مرغاب (غدشت)، مارگارین (غمارگ)، پارس خزر (لخزر)، گروه مدیریت سرمایه گذاری امید (وامید) و بانک انصار (وانصار) می شود.”کدام نمادهای بورسی متوقف شده‌اند؟”

جلسه هیات مدیره در خصوص تغییر سرمایه باعث توقف نمادهای گروه صنعتی پاکشو (پاکشو) و کشت و صنعت چین چین (غچین) شده است. سایپا (خساپا)، گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو (خگستر)، ایران خودرو (خودرو)، معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) و بانک پارسیان (وپارس) به دلیل برگزاری مجمع عمومی فوق العاده (درخصوص تغییر سرمایه) متوقف شده اند.

افشای اطلاعات با اهمیت گروه الف باعث توقف نمادهای داروسازی جابرابن حیان (دجابر)، نیروکلر (شکلر)، کاشی و سرامیک حافظ (کحافظ) و افشای اطلاعات با اهمیت گروه ب باعث توقف نماد سبحان دارو (دسبحان) شده اند. همچنین نماد نوش مازندران (غنوش) به دلیل بررسی بیشتر معاملات متوقف شده است.

از این میان برگزاری مجمع عمومی فوق العاده (انتخاب اعضا) باعث توقف نمادهای  بیمه ما (ما) و بیمه ملت (ملت) شده است.”کدام نمادهای بورسی متوقف شده‌اند؟”

نمادهای معاملاتی شرکت‌های بورسی در تالار معاملات بورس از دو بخش مهم تشکیل شده‌اند؛ بخش اول نماد بورسی، نشان‌ دهنده‌ صنعتی است که شرکت در آن فعالیت می‌کند و بخش دوم، خلاصه‌ای از نام اصلی شرکت را در بر می‌گیرد. نماد‌ بورس هر شرکت، صنعت آن شرکت‌ بورسی را نمایش داده و باعث می‌شود که روند شناسایی و دسته‌بندی شرکت‌ها آسان شود. در واقع حروف اختصاری هر نماد بورس، نام و صنعت شرکت را به سادگی برای سهامداران تداعی می‌کند. البته در این دسته‌بندی استثناهایی هم وجود دارد که شما می‌تواند با مراجعه به «سایت شرکت مدیریت فناوری بورس» به نشانی «tsetmc.com» تمام نمادها و صنعت مربوط به آن‌ها را در قسمت «دیده بان بازار» مشاهده کنید. به عنوان مثال، گروه فلزات اساسی با حرف «ف» نشان داده می‌شوند؛ بنابراین نماد «فملی» مربوط به صنعت فلزات اساسی و شرکت صنایع ملی مس ایران است.

  • منبع خبر : ایسنا