همتی برکنار شد/ پورمحمدی به بانک مرکزی رفت؟
همتی برکنار شد/ پورمحمدی به بانک مرکزی رفت؟
عبدالناصر همتی از ریاست کل بانک مرکزی برکنار شد و حمید پورمحمدی به جای او ریاست بانک مرکزی را بر عهده گرفت.

به گزارش واحد اقتصادی خبرگزاری صبح اقتصاد از بانک مرکزی نشان می‌دهد که ریاست حمید پورمحمدی بر بانک مرکزی قطعی شده است و به زودی حکم او اعلام می‌شود.”همتی برکنار شد

این خبر در حالی است که رسانه‌ها خبرهای متناقضی درباره رئیس جدید بانک مرکزی منتشر کرده‌اند، باشگاه خبرنگاران جوان از سید حمید پور محمدی، معاون اقتصادی سازمان برنامه و بودجه به عنوان جانشین همتی نام برده است.

اما خبرگزاری فارس خبر داده است که اکبر کمیجانی، قائم مقام بانک مرکزی جایگزین همتی می‌شود. این خبر احتمالا بعد از آن منتشر شد که امروز کمیجانی در نشست ستاد هماهنگی اقتصادی دولت شرکت کرده بود. بعد از آن بود که رسانه‌ها گفتند احتمالا کمیجانی رئیس بانک مرکزی است.

این در حالی است که کمیجانی اکنون قائم مقام بانک مرکزی است و همتی هم روز گذشته گفته بود در غیاب او مسئولیت کارها بر عهده کمیجانی است تا ریاست جدید انتخاب شود.

حالا پیگیری‌های تجارت‌نیوز از بانک مرکزی نشان می‌دهد که حمید پورمحمدی، معاون پیشین نوبخت رئیس کل بانک مرکزی است و باید منتظر اعلام حکم او بود.

این در حالی است که هنوز منبع رسمی خبر ریاست پورمحمدی را تایید نکرده است. به نظر میرسد که این منابع منتظر انتشار حکم رئیس جمهور درباره رئیس جدید بانک مرکزی هستند.

برکناری همتی از ریاست بانک مرکزی پس از آن رخ داد که او به عنوان کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ ثبت نام کرد و شب گذشته هم در کلاب هاوس اعلام کرد که روحانی می‌خواهد او را برکنار کند.

  • منبع خبر : تجارت نیوز