واحدهای‌افتتاح‌شده مسکن مهر پردیس
واحدهای‌افتتاح‌شده مسکن مهر پردیس
مدیرعامل شهر جدید پردیس با بیان اینکه با افتتاح 10 هزار واحد مسکن مهر در این شهر بیش از 45 هزار واحد مسکن مهر افتتاح و به بهره‌برداری رسیده است، گفت:‌ در شهر جدید پردیس 82 هزار و 500 واحد مسکن مهر بارگذاری شده بود که تاکنون 45 هزار واحد آن به افتتاح رسیده است.

به گزارش واحد اقتصادی خبرگزاری صبح اقتصاد  سید مهدی هدایت در مراسم افتتاح ۱۰ هزار و ۷۹ واحد مسکن مهر با اشاره به اینکه امروز ۱۴۰۰ میلیارد تومان پروژه در بخش‌های مختلف افتتاح می‌شود، گفت: امروز با افتتاح ۱۰ هزار و ۷۹ واحد مسکن مهر تعداد واحدهای مسکن مهر که در این شهر به بهره‌برداری رسیده است به۴۵ هزار واحد مسکونی می‌رسد. “تعداد واحدهای افتتاح شده مسکن مهر پردیس”

وی با بیان اینکه از ۸۲ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی که در شهر پردیس بارگذاری شده است، بیش از نیمی از این واحدها به بهره‌برداری رسیده است، گفت: یکی از نکاتی که امروز در افتتاح واحدها شاهد آن بودیم این بود که این‌بار بخشی از واحدهای به بهره‌برداری رسیده تحویل متقاضیان هم شده است، بنابراین تلاش ما این است تا پایان امسال در بخش تکمیل واحدها و انشعابات ۱۵ هزار واحد مسکونی نیز تکمیل شود.

هدایت با بیان اینکه علی‌رغم تمام محدودیت‌ها تلاش می‌کنیم تا اردیبهشت ماه ۱۵ هزار واحد مسکونی مهر افتتاح شود، گفت: تلاش ما این است که تا اردیبهشت ماه ۶۰ هزار واحد مسکن مهر تعیین تکلیف شود و تا شهریورماه نیز ۱۵ هزار واحد مسکونی مهر مجددا به بهره‌برداری رسید.

مدیرعامل شهر پردیس خاطرنشان کرد: ۴ هزار و ۵۰۰ واحد مسکن مهر در شهر پردیس بابت کسری واحدهای مسکونی مهر دیرتر از سایر واحدهای مسکن مهر عملیات اجرایی آنها آغاز شد، پس تلاش ما این است تا این واحدها تا پایان سال ۹۹ به بهره‌برداری برسد و پرونده مسکن مهر آخر سال ۹۹ بسته شود.

وی با اشاره به اینکه شاید سؤال اینگونه مطرح شود که چگونه منابع را به دست می‌آوریم،‌گفت: میزان منابع مورد نیاز ما با قراردادهای به روز شده ۵ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان مورد نیاز است تا به اهداف خود برسیم، بنابراین یک‌هزار میلیارد تومان از منابع داخلی، یک‌هزار میلیارد تومان از محل تبصره ۸، ۸۰۰ میلیارد تومان آورده بانک مسکن و مردم، یک‌هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان تهاتر خواهد بود. همچنین ۹۰۰ میلیارد تومان از پروژه‌های مشارکتی به دست خواهیم آورد.

وی گفت: شهر جدید پردیس در طرح اقدام ملی مسکن نیز ۱۳۰۰ هکتار از اراضی دولت را سند زده است و ۸ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی در قالب طرح اقدام ملی مسکن، زمین واگذار کرد و امروز نیز شاهد این هستیم که قرار است ۳ هزار واحد مسکونی اقدام ملی نیز در شهر پردیس ثبت‌نام شود.

وی ادامه داد: تلاش ما این است تا هر چه سریع‌تر متروی پردیس را نیز عملیات اجرایی آن را آغاز کنیم،‌بنابراین پیشنهاد ما از وزیر راه و شهرسازی این است که پیگیر اخذ مصوبه بانک مرکزی برای وام یک‌هزار میلیارد تومانی باشد.

  • منبع خبر : فارس