وال استریت قرمزپوش شد/سهام آسیا اقیانوسیه رشد کرد
وال استریت قرمزپوش شد/سهام آسیا اقیانوسیه رشد کرد
شاخص داو جونز ۰.۵درصد از ارزش خود را از دست داد.

به گزارش واحد اقتصادی خبرگزاری صبح اقتصاد ارزش سهام اس اند پی ۵۰۰ در روز سه‌شنبه، پس از تجربه جهش ۲.۴درصدی روز گذشته خود و ثبت بهترین عملکرد از ماه ژوئن، ۰.۸درصد یا ۳۱.۵۳واحد سقوط کرد.”وال استریت قرمزپوش شد”

شاخص داو جونز نیز ۱۴۳.۹۹ واحد یا ۰.۵درصد از ارزش خود را از دست داد.

ارزش سهام نزدک نیز ۲۳۰.۰۴واحد یا ۱.۷درصد کاهش یافت.

به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، سهام آسیا اقیانوسیه در معاملات امروز، چهارشنبه، تحت تأثیر گزارشی که نشان می‌داد بخش خدمات چین در ماه گذشته به رشد خود ادامه است، رشد کردند.

شاخص کایچین مارکیت مدیران خرید شرکت‌های خدماتی چین از ۵۲.۰۰ واحد در ماه ژانویه به ۵۱.۵ واحد در ماه فوریه رسید. رقم بالاتر از ۵۰ واحد به معنای رشد این بخش است.” وال استریت قرمزپوش شد”

جامع‌ترین شاخص سهام آسیا اقیانوسیه ام‌اس‌سی‌آی بدون سهام ژاپن ۰.۶۵ درصد رشد کرد در حالی که نیکی ژاپن ۰.۴۰ درصد بالا آمد.”وال استریت قرمزپوش شد”

در بازار چین کامپوزیت شانگهای ۱.۲۳ درصد جهش کرد و هانگ‌سنگ در هنگ‌کنگ ۱.۷۸ درصد به ارزش خود افزود.” وال استریت قرمزپوش شد”

ای‌اس‌اکس استرالیا و کوسپی کره‌جنوبی به ترتیب ۰.۸۲ درصد و ۰.۸۶ درصد رشد کردند.

در بازار ارز، دلار با افت سود اوراق قرضه آمریکا افت کرد و نرخ برابری آن با ین ژاپن و یوآن چین به ترتیب به ۱۰۶.۸۶ واحد و ۶.۴۶۵ واحد رسید. داده‌های مربوط به مؤسسه ردیابی کشتی رفینیتیو ایکون نشان می‌دهد که صادرات نفت ونزوئلا در ماه فوریه و با عرضه بیشتر به مشتریان جدید در بازارهای آسیا افزایش یافت و به بیش از ۷۰۰ هزار بشکه در روز رسید. این رقم بالاترین مقدار صادرات این کشور در ۱۰ ماه گذشته است.

مشتریان شرکت دولتی نفت ونزوئلا (پدوسا) که هیچ سابقه‌ای در تجارت نفت ندارند، به ونزوئلا کمک کرده‌اند نفت و سوخت بیشتری در آسیا بفروشد، شمار این مشتریان از زمانی که وزارت خزانه‌داری آمریکا همسو با تشدید تحریم‌های این کشور، سوآپ نفت ونزوئلا با بنزین را در سه ماه پایانی سال ۲۰۲۰ لغو کرد، افزایش یافته است.

  • منبع خبر : اقتصاد آنلاین