واکنش زنگنه به سخنان نامزدهای ریاست‌جمهوری درباره کرسنت و قیمت بنزین
واکنش زنگنه به سخنان نامزدهای ریاست‌جمهوری درباره کرسنت و قیمت بنزین
وزیر نفت به سخنان نفتی نامزدهای ریاست‌جمهوری درباره قرارداد کرسنت و افزایش قیمت بنزین واکنش نشان داد و گفت: ترجیح کشور تا حالا این بوده که وارد پرونده کرسنت نشویم؛ اگر قرار شد وارد شویم ما حرف‌های زیادی داریم. تصمیم‌گیری درباره افزایش قیمت بنزین در مصوبه دولت چاپ شده و در اختیار همه هم هست. در این مصوبه نوشته شده دولت در اجرای تصویب سران محترم سه قوه این تصمیم را گرفت.

به گزارش واحد اقتصادی خبرگزاری صبح اقتصاد بیژن زنگنه امروز در مراسم گشایش رسمی پارک نوآوری و فناوری صنعت نفت، در جمع خبرنگاران با بیان اینکه مهمترین عامل موفقیت در توسعه صنعتی کارآفرینی است و به‌طور معمول قشر جوان این خصلت را دارند؛ جوان بودن به سن نیست مهم روحیه تحول‌گرایی است، گفت: مقام معظم رهبری بارها بر استفاده از نیروهای جوان تاکید کردند، اما هم اینکه می‌خواهیم از نیروهای جوان استفاده کنیم عده‌ای حمله می‌کنند.”واکنش زنگنه به سخنان نامزدهای ریاست‌جمهوری درباره کرسنت و قیمت بنزین”

وی با بیان اینکه در زمینه آموزش مهندسان نفت در کشور مشکلی وجود ندارد و مهندسان خوبی در کشور وجود دارد، اظهار کرد:  برای توسعه فناوری باید از ایده جدید استفاده کرد، کاش ایده تشکیل پارک فناوری سه سال زودتر به فکرمان رسیده بود. آمادگی دارم پس از پایان دوران وزارت وقت خود را به‌عنوان منتور (مشاور) اختصاص دهم و در کنار استارت‌آپ‌ها باشم.

به گفته وزیر نفت به‌تازگی دستگاه‌های نظارتی نامه زدند که به‌دلیل تاسیس پارک نوآوری و فناوری صنعت نفت به این دلیل که دانشگاه صنعت نفت و  پژوهشگاه صنعت نفت وجود دارد شما را به دادگاه می‌بریم.

زنگنه با تاکید بر اینکه ۷۰ میلیارد دلار یارانه انرژی در کشور پرداخت می‌شود و بهینه سازی مصرف انرژی ضرورت دارد، گفت: سرمایه صندوق پژوهش و فناوری نفت از ۱۰۰ میلیارد تومان قرار است به ۵۰۰ میلیارد تومان افزایش یابد.

وی با بیان اینکه  افزایش تولید نفت افزایش قدرت سیاسی، اقتصادی و امنیتی در منطقه است و ما زمان زیادی برای استفاده از این فرصت نداریم، گفت:  وزارت در نفت مثل رانندگی با تریلر در جاده هراز است که به‌دلیل خطرهایش باید کل روزها حواست جمع باشد زیرا هر بی‌دقتی منجر به سقوط می‌شود. رانندگی در جاده‌های داخلی سخت‌تر از جاده‌های خارجی است.

پارک نوآوری و فناوری صنعت نفت ۵ موافقت‌نامه همکاری امضا کرد

پنج موافقت‌نامه همکاری میان پارک نوآوری و فناوری صنعت نفت با وزارت علوم، شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان و دانشگاه‌های صنعتی شیراز، علم و صنعت و صنعتی امیرکبیر امضا شد.واکنش زنگنه به سخنان نامزدهای ریاست‌جمهوری درباره کرسنت و قیمت بنزین”

موافقت‌نامه نخست، موافقت‌نامه گرنت فناورانه بود که میان پارک نوآوری و فناوری صنعت نفت و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری امضا شد. در ادامه، موافقت‌نامه ایجاد پردیس مشترک میان پارک نوآوری و فناوری صنعت نفت با شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان و در ادامه، سه موافقت‌نامه با موضوع ایجاد مرکز نوآوری و رشد مشترک، میان پارک نوآوری و فناوری صنعت نفت با دانشگاه صنعتی شیراز، دانشگاه علم و صنعت و دانشگاه صنعتی امیرکبیر امضا شد.

پارک نوآوری و فناوری صنعت نفت که با حمایت وزارت نفت و با هدف توسعه فناوری‌ها و گسترش همکاری‌های سازنده میان نقش‌آفرینان زیست‌بوم نوآوری و فناوری مرتبط با این صنعت ایجاد شده است، صبح امروز  با حضور وزیر نفت، معاون علمی و فناوری ریاست‌جمهوری و جمعی از مدیران ارشد نفت و فعالان حوزه پژوهش و فناوری کشور افتتاح شد.

  • منبع خبر : ایسنا