وضعیت مساعد بازار گوشت قرمز
وضعیت مساعد بازار گوشت قرمز
رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی با بیان اینکه قاچاق دام از کشور کنترل شده است،گفت:قیمت هرکیلوگرم شقه بدون دنبه برای مغازه دار بین ۹۰ تا ۹۲هزارتومان است که با ۱۰ درصد سود به مصرف کننده عرضه می‌شود.

به گزارش واحد اقتصادی خبرگزاری صبح اقتصاد علی اصغر ملکی وضعیت بازار گوشت گوسفندی را مطلوب توصیف کرد و گفت: عرضه دام و گوشت مناسب و توزیع آن نیز مطلوب است.

وی با بیان اینکه مردم استقبال خیلی زیادی از خرید گوشت نمی‌کنند، افزود: معمولاً اوایل ماه مبارک رمضان، مصرف کنندگان خرید خود را انجام می‌دهند. الان هم که به روزهای پایانی ماه نزدیک می‌شویم و مجدداً در ابتدای ماه که حقوق‌ها واریز می‌شود میزان خرید نیز بالا می‌رود.

ملکی قیمت هرکیلوگرم شقه بدون دنبه را برای مغازه داران ۹۰ تا ۹۲ هزارتومان اعلام کرد که با احتساب ۱۰ درصد سود به مصرف کنندگان عرضه می‌شود.

وی درباره اینکه پیش بینی می‌کنید طی روزهای آینده شرایط بازار به چه صورت باشد؟، گفت: مشکل خاصی در این زمینه نخواهیم داشت چرا که باتوجه به بارندگی‌های مناسب، دام‌ها تغذیه خوبی داشته اند و به تدریج نیز به بازار عرضه می‌شوند.” وضعیت مساعد بازار گوشت قرمز ”

ملکی افزود: اگر شرایط از جمله قاچاق دام اتفاق نیفتد شرایط بازار آرام خواهد ماند.

وی با بیان اینکه هم اکنون قاچاق دام کنترل شده و تقریباً به صفر رسیده است، برخوردهای جدی در مرزبانی‌ها را از جمله دلایل این امر عنوان کرد.

 لطف الله سیاهکلی عصر پنجشنبه با حضور در اداره دامپزشکی قزوین با حمید زینالی مدیرکل و معاونان این اداره گفتگو کرد.

حمید زینالی در این نشست اظهار داشت: استان قزوین در تنظیم بازار غذایی حدود ۳۴ میلیون نفر از جمعیت کشور نقش اساسی دارد و در حال حاضر ۵ درصد گوشت مرغ، ۱۰ درصد تخم مرغ و ۵ درصد شیر کشور را تأمین می‌کند.

وی گفت: در استان ۷۵ هزار رأس گاو اصیل، ۱۵ واحد صنعتی بیش از یک هزار راسی، ۱۰ واحد دامی ۵ هزار راسی و ۲۰۰ واحد فعال گاو اصیل داریم که ۹۰۰ واحد سنتی نیز در روستاها فعالیت می‌کنند.

مدیرکل دامپزشکی استان قزوین تصریح کرد: وجود ۶۸۶ واحد نیمچه گوشتی، با ظرفیت یک میلیون و ۲۰۰ هزار قطعه، ۷۴ واحد تخم گذار با ظرفیت ۸ میلیون و ۵۷۵ هزار قطعه، ۲۸ واحد پولت با ظرفیت ۵ میلیون و ۱۰۹ هزار مرغ مادر اجدادی و ۳۰ واحد مادر گوشتی با ظرفیت یک میلیون و ۶۶۸ هزار قطعه جایگاه استان را در این عرصه شاخص کرده است.

  • منبع خبر : مهر