کاهش قیمت محصولات گرمایشی
کاهش قیمت محصولات گرمایشی
رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم شوفاژ و تهویه مطبوع گفت: قیمت محصولات گرمایشی در چند ماه اخیر به واسطه افزایش عرضه روند نزولی به خود گرفته است.

به گزارش واحد اقتصادی خبرگزاری صبح اقتصاد محمدباقر معتمد در رابطه با بازار محصولات سرمایشی و گرمایشی گفت: بازار با کمبود کالا مواجه نیست و در ماه‌های اخیر قیمت کالا نسبت به گذشته کاهش داشته است و این در حالی است که در ایام پایانی سال گذشته و فروردین‌ماه سال جاری، قیمت کالاهای مصرفی رشد قابل توجهی داشته است.

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم شوفاژ و تهویه مطبوع افزود: کارخانه‌های تولیدی کاهش قیمت را در دستور کار قرار دادند و از سوی دیگر فروشندگان در سطح شهر در راستای افزایش سطح خرید و فروش و رونق کسب و کار، میزان سود خود را کاهش داده‌اند که این موارد در کنار افزایش حجم محصولات در بازار، کاهش قیمت‌ها را به دنبال داشته است.

وی تاکید کرد: در شرایط فعلی بازار به دنبال آن است که با ارائه خدمات مناسب، محصولات را تنها برای مصرف‌کنندگان واقعی تأمین کند.

معتمد تاکید کرد: مواد اولیه از سوی کارخانه‌ها تأمین شده و مشکلی در زمینه مواد اولیه وجود ندارد و این در حالی است که در چند وقت اخیر حجم محصولات وارداتی به شدت کاهش یافته و بازار از طریق محصولات داخلی تأمین می‌شود.

وی در رابطه با خدمات پس از فروش محصولات گرمایشی یادآور شد: پیشنهاد اتحادیه آن است که محصولات خریداری شده از سوی مشتریان دارای خدمات پس از فروش باشد و در کنار آن خرید از شرکت‌هایی صورت بگیرد که در ایران دارای کارخانه تولیدی باشند زیرا کارخانه‌های تولیدی برنامه‌ریزی دقیقی در زمینه تأمین قطعات یدکی دارند.

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم شوفاژ و تهویه مطبوع گفت: در حال حاضر قیمت یک پکیج گرمایشی درجه یک برای واحد مسکونی با متراژ ۷۰ تا ۸۰ متر در حدود سه میلیون و ۱۵۰ هزار تومان است.

  • منبع خبر : ایسنا