کاهش ۲۰ هزار واحدی شاخص بورس
کاهش ۲۰ هزار واحدی شاخص بورس
بازار سرمایه امروز روندی نزولی داشت و شاخص کل بورس بیش از ۲۰ هزار واحد کاهش یافت.

به گزارش واحد اقتصادی خبرگزاری صبح اقتصاد شاخص کل بورس امروز(سه شنبه) با ۲۰ هزار و ۹۴۷ واحد کاهش در رقم یک میلیون و ۲۱۴ هزار واحد ایستاد.

شاخص کل با معیار هم وزن هم ۵۵۶۵ واحد کاهش یافت و رقم ۴۲۶ هزار و ۸۶۴ واحد را ثبت کرد. معامله گران امروز یک میلیون معامله به ارزش ۱۰۸ هزار و ۱۹ میلیارد ریال انجام دادند.

صنایع پتروشیمی خلیج فارس، ملی صنایع مس ایران، سرمایه گذاری تامین اجتماعی، سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین، مخابرات ایران و معدنی و صنعتی گل گوهر نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی را روی بورس گذاشتند.”کاهش ۲۰ هزار واحدی شاخص بورس”

شاخص کل فرابورس نیز با ۳۰۶ واحد کاهش در رقم ۱۷ هزار و ۸۹۶ واحد ایستاد.

در این بازار ۴۰۹ هزار معامله به ارزش ۴۶ هزار و ۸۷۷ میلیارد ریال انجام شد. پلیمر آریاساسول، سرمایه گذاری صبا تامین، سهامی ذوب آهن اصفهان، پتروشیمی زاگرس، پتروشیمی آرون و فولاد هرمزگان جنوب نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی را روی فرابورس گذاشتند.

استعفای پرحاشیه محمدباقر قالیباف‌اصل، رییس سازمان بورس گمانه‌زنی‌ها را درباره جانشینان احتمالی او تقویت کرد و در این میان نام سه گزینه محمدعلی دهقان‌دهنوی، معاون وزیر اقتصاد، حامد سلطان‌نژاد، مدیر فعلی بورس کالا و سیدعلی حسینی، مدیرعامل سابق بورس انرژی شنیده شد.

با این وجود بسیاری اعتقاد دارند که این جابه‌جایی‌ها نمی‌تواند تاثیر چندانی در رفتار بورس داشته باشد. در این میان برخی کارشناسان بازار سرمایه به اختیارات محدود رییس سازمان بورس اشاره می‌کنند و معتقدند که تعدد نهادهای تصمیم گیرنده در بورس موجب می‌شود که جابه‌جایی مدیران اتفاق خاصی را رقم نزند.

برخی دیگر به کلیت شرایط اقتصاد کشور و متغیرهای آن اشاره کرده و می‌گویند که مگر جایگزینی وزیر صنعت توانست قیمت خودرو را در بازار مصرف کننده مهار کند یا تغییر ویژه‌ای در تصمیمات این وزارتخانه ایجاد کند؟

 

 

 

 

  • منبع خبر : ایسنا