کاهش ۶ هزار واحدی شاخص بورس در اولین روز کاری هفته
کاهش ۶ هزار واحدی شاخص بورس در اولین روز کاری هفته
بازار سرمایه امروز روندی نزولی داشت و شاخص کل بورس بیش از 6000 واحد کاهش داشت.

به گزارش واحد اقتصادی خبرگزاری صبح اقتصاد بازار سرمایه امروز روندی نزولی داشت و شاخص کل بورس بیش از ۶۰۰۰ واحد کاهش داشت.”کاهش ۶ هزار واحدی شاخص بورس در اولین روز کاری هفته

در معاملات امروز بازار سرمایه شاخص کل بورس با ۶۹۷۳ واحد کاهش در رقم یک میلیون و ۱۴۴ هزار واحد ایستاد.

شاخص کل با معیار هم وزن هم با ۲۲۹۳ واحد کاهش رقم ۳۷۸ هزار و ۴۵۳ واحد را ثبت کرد.

معامله گران این بازار ۴۴۷ هزار معامله به ارزش ۳۳ هزار و ۷۰۲ میلیارد ریال انجام دادند.

صنایع پتروشیمی خلیج فارس، سرمایه گذاری تامین اجتماعی، بانک ملت، گروه مپنا، بانک صادرات و سرمایه گذاری غدیر نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی را روی بورس گذاشتند.

در آن سوی بازار سرمایه شاخص کل فرابورس با ۲۴ واحد کاهش در رقم ۱۷ هزار و ۴۵۹ واحد ایستاد.

در این بازار ۳۰۷ هزار معامله به ارزش ۱۲۶ هزار و ۶۶۱ میلیارد ریال انجام شد.”کاهش ۶ هزار واحدی شاخص بورس در اولین روز کاری هفته”

بیمه پاسارگاد، صنعتی مینو، تولید نیروی برق دماوند و شیر پاستوریزه پگاه فارس نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت و در مقابل سنگ آهن گوهرزمین و پلیمر آریاساسول نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی را روی فرابورس گذاشتند.

در جریان معاملات امروز بازار سرمایه شاخص کل بورس با شش هزار واحد منفی در محدوده یک میلیون و ۱۴۴ هزار واحد قرار گرفت و ۰٫۶۱ درصد منفی را به ثبت رساند. شاخص کل هم‌وزن هم با ۰٫۶۱ درصد افت در محدوده ۳۷۸ هزار واحد قرار گرفت. ارزش معاملات در پایان بازار امروز به سه هزار و ۳۷۰ میلیارد تومان رسید.

امروز نمادهای «شتران»، «کگل» و «سپ» با تاثیر مثبت و نمادهای «فارس»، «شستا» و «وبملت» با تاثیر منفی در شاخص کل به کار خود پایان دادند. در پایان بازار امروز بیشترین تراکنش هم برای «غکورش»، «ولکار» و «خودرو» به ثبت رسید.

بیشترین حجم معاملات هم برای «خپارس» با ۵۴۰٫۳ میلیون سهم، «خساپا» با ۴۲۶٫۶ میلیون سهم،«خودرو»با ۴۲۰ میلیون سهم،«خگستر» ۳۶۸٫۴ میلیون سهم و «کرمان» با ۱۸۰٫۸ میلیون سهم بود و برترین گروه‌های صنعتی هم خودرو، فلزات اساسی و بانکی‌ها بودند.

  • منبع خبر : ایران جیب