کمیجانی رییس کل بانک مرکزی شد
کمیجانی رییس کل بانک مرکزی شد
واعظی گفت: رییس‌جمهور در مصوبه‌ای آقای «اکبر کمیجانی» را به عنوان رییس کل بانک مرکزی منصوب کرد.

به گزارش واحد اقتصادی خبرگزاری صبح اقتصاد واعظی صبح امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران اظهار کرد: رییس‌جمهور امروز در مصوبه‌ای آقای اکبر کمیجانی را به عنوان رییس کل بانک مرکزی منصوب کردند. طبق مصوبه بانک مرکزی پس از یک ماه باید رییس جدید بانک مرکزی منصوب شود.

وی افزود: معاونت حقوقی گفته است بر اساس قانون بانک مرکزی عملاً باید رییس جدید منصوب شود و این به معنای آن نیست که با انتخاب شخص جدید قرار است برای دولت جدید تعیین و تکلیف شود.

این خبرها جسته و گریخته مطرح می‌شد تا اینکه روز گذشته همتی در پیام‌رسان کلاب‌هاوس درباره جابه‌جایی خود گفت: «با آقای رئیس جمهور صحبت کردم و ایشان معتقد بودند که حضور من در صحنه انتخابات تا آخر می‌تواند بر روی نظام پولی و بانکی کشور تاثیر داشته باشد. البته من نظرم این بود حضور من در انتخابات تاثیری بر نظام پولی و بانکی کشور ندارد اما از تصمیم رئیس جمهور هم خبر ندارم. شنیدم ایشان با تعدادی از اقتصاددانان برای پست رئیس کلی بانک مرکزی صحبت کرده‌اند.»

امروز به جای عبدالناصر همتی، اکبر کمیجانی قائم مقام بانک مرکزی در جلسه هیات دولت شرکت کرد.

پیگیری‌ها از منابع خبری نشان می‌داد جایگزین همتی در بانک مرکزی از بین اکبر کمیجانی و سید حمید پورمحمدی انتخاب می‌شود اما اطلاعات جدیدتر حاکی از انتصاب کمیجانی به سمت رئیس کل بانک مرکزی است.

 

  • منبع خبر : تجارت نیوز