یارانه ۱۰۰ هزار تومانی در آذر پرداخت می‌شود؟
یارانه ۱۰۰ هزار تومانی در آذر پرداخت می‌شود؟
فقط پنج روز تا پایان آذر ماه باقی مانده اما هنوز لیست مشمولان یارانه ۱۰۰ هزار تومانی مشخص نشده است، آیا این کمک بلاعوض در ماه جاری پرداخت می‌شود؟

به گزارش واحد اقتصادی خبرگزاری صبح اقتصاد دولت در ستاد ملی مقابله با کرونا مصوب کرد که به ۳۰ میلیون نفر از جمعیت کشور یارانه ۱۰۰ هزار تومانی پرداخت شود.”یارانه ۱۰۰ هزار تومانی در آذر پرداخت می‌شود؟”

قرار است این کمک بلاعوض در چهار ماه آذر، دی، بهمن و اسفند امسال به حساب سرپرستان خانوار واریز شود. پنج روز تا پایان آذر ماه باقی مانده اما هنوز لیست مشمولان نیز مشخص نشده است.
حامد شمس مدیر روابط عمومی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این خصوص به تجارت‌نیوز گفت: در شناسایی نهایی متقاضیان مشکلی وجود دارد که موجب شده لیست مشمولان مشخص نشود.
به گفته او مشمولان این طرح ۱۱ میلیون سرپرست خانوار، شامل ۲۹ میلیون و ۷۰۰ هزار نفری هستند که برای حمایت‌های کرونایی در نظر گرفته شده است.
اگرچه پنج روز تا پایان آذر ماه باقی مانده اما شمس می‌گوید که طبق اعلام دولت این یارانه در این ماه حتما واریز می‌شود.”یارانه ۱۰۰ هزار تومانی در آذر پرداخت می‌شود؟”
برای دریافت این یارانه نیاز به ثبت‌نام نیست، اما متقاضیان وام یک میلیون تومانی باید کد ملی خود را به شماره ۶۳۶۹ ارسال می‌کردند.
تاکنون طی دو مرحله ۶٫۹ میلیون نفر این وام را دریافت کرده‌اند. همچنین قرار است مرحله سوم این وام نیز در روزهای آینده واریز شود.
کمک بلاعوض ۱۰۰ هزار تومانی در کنار مرحله دوم وام یک میلیون تومانی کرونا از سیاست‌های حمایتی دولت در دور جدید محدودیت‌های کرونایی است.
۴٫۶ میلیون نفر پنجشنبه گذشته این وام را دریافت کردند و به گفته سخنگوی وزارت کار ۱٫۶ میلیون نفر دیگر نیز در انتظار واریز هستند.
اما هنوز یارانه ۱۰۰ هزار تومانی واریز نشده است. حامد شمس، رئیس روابط عمومی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این خصوص به تجارت‌نیوز گفت: ما در حال پالایش نهایی اطلاعات مشمولان کمک بلاعوض ۱۰۰ هزار تومانی هستیم و در موعد مقرر لیست این افراد برای واریز مشخص می‌شود.
به گفته او لیست مشمولان این یارانه به سازمان برنامه‌ و بودجه ارسال و پس از تایید برای واریز به بانک مرکزی فرستاده می‌شود.
مشمولان این کمک بلاعوض ۱۱ میلیون خانوار شامل ۲۹ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر هستند که طبق اعلام قبلی وزارت کار هر فردی که وام یک میلیون تومانی را دریافت کند یارانه کرونا را نیز دریافت می‌کند.
در مجموع ۶٫۲ میلیون نفر مشمول پرداخت وام کرونا شناسایی شده‌اند که طبق گفته شمس قاعدتا این افراد یارانه را نیز دریافت می‌کنند که وزارت کار اطلاعات این افراد را دارد.
طبق دستورالعمل اجرایی سیاست‌های حمایتی کرونا، وزارت کار تا روز ۱۹ آذر ماه اطلاعات مشمولان را پالایش می‌کند و در روزهای ۲۰ تا ۲۷ آذر ماه با سرشماره V.REFAH به مشمولان پیامک مبنی تایید درخواست ارسال می‌کند.
  • منبع خبر : تجارت نیوز