۵۰ درصد از کارمزد سازمان بورس کاهش یافت
۵۰ درصد از کارمزد سازمان بورس کاهش یافت
دبیر شورای عالی بورس و اوراق بهادار پس از برگزاری یکصد و هشتاد و پنجمین جلسه شورا گفت: بر اساس مصوبات جلسه شورای عالی بورس ...

به گزارش واحد اقتصادی خبرگزاری صبح اقتصاد دبیر شورای عالی بورس و اوراق بهادار پس از برگزاری یکصد و هشتاد و پنجمین جلسه شورا گفت: بر اساس مصوبات جلسه شورای عالی بورس ۵۰ درصد از کارمزد سازمان بورس کاهش یافت.”۵۰ درصد از کارمزد سازمان بورس کاهش یافت”

به گزارش ایران جیب به نقل از شادا، بر اساس مصوبات جلسه امروز شورای عالی بورس که به ریاست وزیر اقتصاد برگزار شد، ۵۰ درصد از کارمزد سازمان بورس کاهش یافت

حسن قالیباف اصل دبیر شورای عالی بورس و اوراق بهادار پس از برگزاری یکصد و هشتاد و پنجمین جلسه این شورا گفت: بر اساس مصوبات جلسه امروز شورای عالی بورس که به ریاست وزیر اقتصاد برگزار شد، ۵۰ درصد از کارمزد سازمان بورس کاهش یافت.

۳۰ درصد از این کاهش کارمزد، جهت حمایت از بازار بورس به صندوق تثبیت بازار تخصیص می یابد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی برگزار شد، اظهار داشت: بر اساس تصمیم شورای عالی بورس مقرر شد ۵۰ درصد از کارمزد این سازمان کاهش پیدا کند.”۵۰ درصد از کارمزد سازمان بورس کاهش یافت”

قالیباف اصل افزود: طبق مصوبه این شورا ۵۰ درصد از کارمزد این سازمان کاهش می یابد  که  ۳۰ درصد از این کاهش کارمزد ، به صندوق تثبیت بازار تخصیص خواهد یافت.

قالیباف اصل تصریح کرد: هدف از این تخصیص، تثبیت و حمایت از بازار در زمان نیاز است.

محسن علیزاده  با اشاره به حضور رییس سازمان بورس و مدیرعامل چهار شرکت بورسی در جلسه صبح امروز (سه‌شنبه) کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در این جلسه ما نگرانی‌های خود را از طرف مردم به همکاران‌مان در سازمان بورس و بازار سرمایه انتقال دادیم.

وی ادامه داد: آنها به دنبال عرضه بیشتر هستند و ما هم به دنبال تقویت این بازار هستیم، اما معتقدیم که باید در این زمینه تجدیدنظری صورت گیرد و مراقبت‌های لازم انجام شود تا شاهد تکرار حوادثی مثل وضعیت موسسات مالی نشویم.

نماینده مردم سپیدان در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: در این جلسه قرار شد مسئولان بورس بسته‌ای را شامل راهکارها و پیشنهادات خود به کمیسیون اقتصادی ارائه کنند تا ببینیم چطور می‌شود این حباب را کوچک‌تر کرد و آثار مثبت بورس را به بخش تولید نیز تسری داد.

  • منبع خبر : ایران جیب