۵۳ پروژه سازوکاری وزارت نیرو افتتاح شد
۵۳ پروژه سازوکاری وزارت نیرو افتتاح شد
وزیر نیرو گفت: یکی از اصلی‌ترین الزامات حفظ و توسعه سازوکارهای صحیح آن است که ما از عادت رج زدن در کارها فاصله بگیریم.

به گزارش واحد اقتصادی خبرگزاری صبح اقتصاد رضا اردکانیان، وزیر نیرو در آئین رونمایی از ۳۵ طرح ساز و کاری صنعت آب و برق در قالب هفته چهل و سوم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران که صبح امروز مورخ ۱۰ اسفند سال جاری برگزار شد، اظهار داشت: طرح‌هایی که امروز با عنوان سازوکاری رونمایی می‌شود، صفحه جدیدی را پیش روی ما و همکاران آتی ما در این عرصه و دیگر عرصه‌های خدمتگزاری به مردم این سرزمین می‌گشاید.” ۵۳ پروژه سازوکاری وزارت نیرو افتتاح شد”

اردکانیان با اشاره به اینکه به روزی خواهیم رسید که طرح‌های عمده ساخت و سازی آن گونه که باید و شاید با مدیریت و نظارت عالی دولت و سازمان‌های دولتی توسط بخش خصوصی به طور کامل طراحی، اجرا و عرضه خواهد شد، گفت: جایگاه ما و وزارت نیرو به عنوان سازمان دولت، جایگاه تنظیم‌گری، نظارت و البته تدوین و به هنگام کردن سازوکارها در جهت تسهیل اجرای طرح‌های ساخت و سازی، کاهش هزینه‌ اجرای طرح‌های ساخت و سازی، بکارگیری بهترین فناوری‌ها و‌ کوتاه کردن مسیرهای خدمت‌رسانی به مردم خواهد بود و در آن روز اصلی‌ترین کار خود را به عنون کارگزار دولت در عرصه ساز و کارها خواهیم دید.
*۵۳ طرح سازوکاری در پویش ۹۹ افتتاح شد
وزیر نیرو ضمن بیان اینکه بایستی به گونه‌ای کار عرضه و تبدیل به یک حافظه در دسترس برای مدیران و همکاران آتی شود که جزو لاینفک زندگی کاری ما قرار گیرد، تاکید کرد: در هفته‌های پایانی سال ۹۹، پویش امسال به ایستگاه‌های آخر خود نزدیک می‌شود و در هفته‌های پیش رو برنامه اختتامیه پویش همزمان با مجموع دیگری از طرح‌های تعهد شده که به بهره‌برداری خواهد رسید، برگزار می‌شود.
عضو کابینه دولت دوازدهم با اشاره به اینکه ما تعهد داشتیم که حدود ۵۰ طرح ساز و کاری به همراه حدود ۲۰۰ طرح ساخت و سازی، در مجموع ۲۵۰ طرح مهم این عرصه را به مدار بهره‌برداری بیاوریم، اظهار داشت: امروز با احتساب ۳۵ طرح ساز و کاری که رونمایی خواهد شد، در مجموع ۵۳ طرح ساز و کاری تاکنون به‌ بهره‌برداری رسیده است.” ۵۳ پروژه سازوکاری وزارت نیرو افتتاح شد”
*تحول بزرگی در گردشگری آب کشور ایجاد شده است
وزیر نیرو در تشریح اینکه عمده طرح‌های ساز و کاری که امروز از آنها رونمایی می‌شود به اتکای اختیارات قانونی و بازارهای موجود ولی به واسطه یک تغییر نگاه شکل گرفته است، ادامه داد: در عین حالی که پروژه‌های ساخت و سازی نظیر طرح‌های تامین و عرضه آب و برق و جمع آوری، ‌تصفیه و استفاده مجدد از فاضلاب تصفیه شده، جایگاه مهمی در تامین آسایش و امنیت خاطر مردم،‌ رفاه، توسعه و عمران کشور دارند امروز روز مهمی در تقویم فعالیت‌های وزارت نیرو در دولت دوازدهم است.
وی در توضیح این نکته که عمده طرح‌های ساز و کاری که امروز از آنها رونمایی می‌شود به اتکای اختیارات قانونی و بازارهای موجود ولی به واسطه یک تغییر نگاه شکل گرفته است، گفت: تحول بزرگی در گردشگری آبی کشور آغاز شده و در آینده نزدیک طرح‌های آن یکی پس از دیگری افتتاح خواهد شد.
اردکانیان با اشاره به اهمیت بهره‌برداری از طرح‌های ساز و کاری گفت: این عرصه تعیین‌کننده‌ای است و حفظ و توسعه آن الزاماتی دارد. یکی از اصلی‌ترین الزامات این عرصه آن است که ما از عادت رج زدن در کارها فاصله بگیریم.” ۵۳ پروژه سازوکاری وزارت نیرو افتتاح شد”
*از عادت رج زدن در حکمرانی پرهیز کنیم
این مقام مسئول در تشریح عبارت «رج زدن» در فعالیت‌های حکمرانی گفت: هم نسل‌های ما می‌دانند، زمانی معلم‌ها برای کاهش شیطنت دانش آموزان در خانه از مشق‌های سنگین استفاده می‌کردند، ما نیز به جای نوشتن جمله به جمله سرمشق ها، از بالا به پایین شروع به نوشتن کلمه می‌کردیم و رج می‌زدیم. این کار باعث کاهش کیفیت خوشنویسی و همچنین ناتوانی در فهم سرمشق داده شده می‌شد.
وزیر نیرو در پایان به مواجهه با سطح بالایی از مطالبات اجتماعی برای اصلاح روال‌ها و رویه‌ها اشاره کرد و افزود: باید خود را از یک سری کارها خلاص کنیم که این مستلزم واگذاری اموری است که دیگران هم در سلسله مراتب سازمانی می‌توانند آن را انجام دهند. موظفیم سیستم‌های نظارتی خود را به هنگام، فعال و کارآمد کنیم تا اطمینان از صحت انجام امور مستلزم آن نباشد که همه اختیارات پیش خود ما بماند. در این صورت رج زدن ادامه پیدا خواهد کرد.
  • منبع خبر : فارس