کد خبر:53868
پ
هاشمی

فرآیند انتخاب شهردار نباید منشأ تخریب و بداخلاقی قرار گیرد

رئیس شورای شهر تهران گفت: فرآیند انتخاب شهردار نباید منشأ تخریب و بداخلاقی قرار گیرد.  محسن هاشمی به مناسبت میلاد حماسه سازان کربلا در پنجاه و هفتمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران اظهار کرد: فرارسیدن ایام مبارک ماه شعبان به ویژه میلاد حماسه سازان کربلا، سالار شهیدان، برادر باوفا و فرزند ایشان امام سجاد (ع) […]

رئیس شورای شهر تهران گفت: فرآیند انتخاب شهردار نباید منشأ تخریب و بداخلاقی قرار گیرد.

 محسن هاشمی به مناسبت میلاد حماسه سازان کربلا در پنجاه و هفتمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران اظهار کرد: فرارسیدن ایام مبارک ماه شعبان به ویژه میلاد حماسه سازان کربلا، سالار شهیدان، برادر باوفا و فرزند ایشان امام سجاد (ع) را گرامی می داریم.

وی ادامه داد: امروز سالروز تاسیس نهاد پرافتخار سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز می باشد و تقارن روز پاسدار و روز ارتش ، فرصت مناسبی است تا از تمامی ایثارگران و رزمندگان پرافتخار دفاع مقدس تجلیل گردد.

رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه نیروهای مسلح در هر کشور ، نمادی از وحدت ملی، اقتدار ، امنیت و فداکاری برای وطن است، گفت: در ایران این نماد با شاخص های اعتقادی و دینی گره خورده است؛ نمی توان سخن از تمامیت ارضی، دفاع از وطن و عشق به ایران به میان آورد، اما در برابر حماسه و رشادت‌های بی بدیل بزرگمردان تاریخ بی تفاوت ماند.

هاشمی افزود: نیروهای سپاه ، بسیج و ارتش ، جان برکفانی بودند که از نخستین ماه‌های پیروزی انقلاب، برای حفظ تمامیت ارضی ایران، آماج مخاطرات فراوانی چه از سوی تجزیه طلبان داخلی وچه دشمنان خارجی واقع شدند و نباید این رشادتهای ماندگار تحت الشعاع مسایل روز و رخدادهای سیاسی قرار گیرد چرا که امنیت امروز ما وحفظ یکپارچگی و صلابت کشور مرهون همین اقتدار و توانمندی نیروهای مسلح است.

وی تصریح کرد: به همین مناسبت از طرف اعضای محترم شورای اسلامی شهرتهران، دستان پدران و مادران شهدا که چنین شیرمردان وشیرزنانی را در دامن خود پرورش وتقدیم ایران اسلامی کردند می بوسم و در پیشگاه جانبازان وخانواده معزز ومحترم آنان به ویژه همسران گرامی جانبازان ، سرتعظیم فرود می آورم.

رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه تاریخ چند هزار ساله ایران، در بردارنده افتخارات و موفقیت‌های فراوانی است، گفت: کمتر مقطع تاریخی را در تاریخ ایران و بسیاری از کشورهای جهان می‌توان یافت که اینگونه شاهد مجاهدت و ایثارگری ملتی باشد که با دستان خالی در برابر دو ابرقدرت شرق وغرب ایستاد و ارتش چندملیتی و سراپامسلح بعث عراق را با اتکا به نیروی ایمان و عشق به وطن به عقب راند.

هاشمی اظهار کرد: متاسفانه بسیاری از حقایق و افتخارات دفاع مقدس همچنان در جامعه محجور مانده است و این رسالت ماست که بدور از تبلیغات کم اثر کلیشه ای و استفاده های سیاسی، بر ترویج ارزشها و حماسه آفرینی های فرزندان ایران بکوشیم و ارزش‌های بنیادین جامعه که بزرگترین سرمایه ما در برابر چالش‌ها وتهدیدات پیش‌روی بین المللی است را دستخوش منازعات سیاسی نکنیم.

وی با اشاره به انتخاب شهردار جدید تهران گفت: در رابطه با این مسئله شایعات و مطالب زیادی در فضای مجازی منتشر شده است.

رئیس شورای شهر تهران گفت: شورای پنجم فرآیند انتخاب شهردار را براساس هم اندیشی و خرد جمعی آغاز کرده است و امیدواریم بتوانیم در اسرع زمان ، این فرایند را به نتیجه برسانیم و مدیریت شهری دوره جدید خود را آغاز نماید.

هاشمی خاطرنشان کرد: این موضوع نباید منشا تخریب و بداخلاقی قرار گیرد، از همه فعالان سیاسی و رسانه ای می خواهم که در موضوع انتخاب شهردار تهران با ایجاد فضایی چند صدایی اما در بستری سالم، کارشناسی و سازنده، اعضای شورا را در توجه به ابعاد گوناگون، مسائل و مصالح شهر یاری کنند و از هرگونه تخریب به له یا علیه کاندیداها یا چهره های مختلف بپرهیزند، به ویژه با توجه به ترکیب شورای شهر تهران و همراهی دوستان در فهرست امید، تخریب‌ها و بداخلاقی ها می تواند آسیب جدی به چهره اصلاحات واعتدال در جامعه فراهم بیاورد.

منبع
مهر
کلیدواژه : شهردارشورای شهر
صبح اقتصاد
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − شش =

کلید مقابل را فعال کنید