کد خبر:52974
پ
۲۰

حکم رد صلاحیت «نواز شریف» تا پایان عمر صادر شد

دادگاه عالی اسلام آباد، امروز طی حکمی رد صلاحیت نواز شریف تا پایان عمر را صادر کرد. به نقل از روزنامه پاکستان، قاضی «عمر عطا بندیان» امروز در جلسه دادگاه عالی پاکستان حکم رد صلاحیت تا پایان عمر را برای  نواز شریف نخست وزیر  سابق پاکستان و هم چنین «جهانگیر ترین» رهبر حزب انصاف این […]

دادگاه عالی اسلام آباد، امروز طی حکمی رد صلاحیت نواز شریف تا پایان عمر را صادر کرد.

به نقل از روزنامه پاکستان، قاضی «عمر عطا بندیان» امروز در جلسه دادگاه عالی پاکستان حکم رد صلاحیت تا پایان عمر را برای  نواز شریف نخست وزیر  سابق پاکستان و هم چنین «جهانگیر ترین» رهبر حزب انصاف این کشور را صادر کرد.

بر اساس جزئیات و مطابق با بند ۶۲ قانون اساسی پاکستان نمایندگان این کشور باید با مردم صادق و امین باشند؛ اجرا نشدن این امر توسط شریف و همچنین جهانگیر ترین منجر به رد صلاحیت این دو تا پایان عمر گردید.

مطابق با این بند هیچ شخصی نمی تواند عضو پارلمان پاکستان و یا نماینده مردم این کشور باشد مگر در صورت داشتن دانش کافی، صدق در عمل و امین و امانتدار بودن.

لازم به ذکر است که دادگاه عالی پاکستان در تاریخ ۲۸ ژوئیه ۲۰۱۷، حکم رد صلاحیت نواز شریف را به دلیل فساد مالی صادر کرد. در این حکم اما هنوز مشخص نشده بود که وی تا چه مدت رد صلاحیت برای حضور در عرصه های سیاسی خواهد بود.

کلیدواژه : نواز شریف
صبح اقتصاد
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + 18 =

کلید مقابل را فعال کنید