کد خبر:59914
پ
۳۳

روابط اتحادیه اروپا و انگلیس محدود می‌شود

مذاکره کننده انگلیسی با اتحادیه اروپا در خصوص برگزیت خروج این کشور از اتحادیه را عامل محدودیت مناسیات آتی دوجانبه قلمداد کرد.  «میشل بارنیه» مذاکره کننده ارشد انگلیس با اروپا در خصوص برگزیت، در سخنانی درباره خروج قطعی انگلیس از اتحادیه اروپا اظهار داشت: از جمله مواردی که انگلیس هنوز به آن معترض است می […]

مذاکره کننده انگلیسی با اتحادیه اروپا در خصوص برگزیت خروج این کشور از اتحادیه را عامل محدودیت مناسیات آتی دوجانبه قلمداد کرد.

 «میشل بارنیه» مذاکره کننده ارشد انگلیس با اروپا در خصوص برگزیت، در سخنانی درباره خروج قطعی انگلیس از اتحادیه اروپا اظهار داشت: از جمله مواردی که انگلیس هنوز به آن معترض است می توان به برتری دیوان دادگستری اروپا در قبال قوانین داخلی انگلیس اشاره کرد.

وی ضمن دعوت انگلیس به واقع گرایی در قبال خروج از اتحادیه اروپا تاکید کرد: ما همچنان اتحادیه اروپا را مسئول خروج خود از آن می دانیم.

این مقام انگلیسی همچنین تاکید کرد که این طبیعی است که همکاری میان انگلیس و اتحادیه اروپا پس از خروج از اتحادیه محدود می شود و این نهاد مسئول تبعات آن خواهد بود.

گفتنی است لایحه برگزیت دولت «ترزا می» برای چندمین بار از سوی مجلس اعیان پذیرفته نشد و برای تصمیم گیری و جمع بندی درباره آن به قانون‌گذاران مجلس عوام ارجاع داده شده است.

تا زمانی که دو مجلس این لایحه را به تصویب نرسانند، دولت انگلیس برای اجرای برگزیت با موانع قانونی مواجه خواهد بود.

منبع
مهر
صبح اقتصاد