کد خبر:54398
پ
بورس

شاخص بورس ۲۱۹ واحد رشد کرد

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه ۲۱۹ واحد رشد کرد. در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه تعداد ۸۸۷میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزش ۱۹۳میلیارد تومان در ۴۱هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد ۲۱۹واحدی در ارتفاع ۹۴هزار و ۷۹۶واحد قرار گرفت. بیشترین تأثیر مثبت بر رشد دماسنج بازار سهام در […]

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه ۲۱۹ واحد رشد کرد.

در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه تعداد ۸۸۷میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزش ۱۹۳میلیارد تومان در ۴۱هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد ۲۱۹واحدی در ارتفاع ۹۴هزار و ۷۹۶واحد قرار گرفت.

بیشترین تأثیر مثبت بر رشد دماسنج بازار سهام در روزجاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های فولاد مبارکه اصفهان، خدمات انفورماتیک و پالایش نفت بندرعباس شد و در مقابل نمادهای معاملاتی ملی صنایع مس ایران، پتروشیمی پردیس و کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با افت خود مانع افزایش بیشتر شاخص شدند.

شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روز مثبتی را پشت سر گذاشتند به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) ۶۹واحد، کل (هموزن) ۳۰واحد، قیمت (هموزن) ۲۳واحد، آزاد شناور ۱۱۴واحد و شاخص‌های‌ بازار اول و دوم به ترتیب ۲۳۴ و ۵۵واحد رشد کردند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۱۹۴میلیون ورقه به‌ارزش ۱۰۶میلیارد تومان در ۲۹هزار نوبت، آیفکس ۰٫۳ واحد رشد کرد و در ارتفاع ۱۰۶۱واحد قرار گرفت.

منبع
تسنیم
صبح اقتصاد