کد خبر:43998
پ
۲۱

شبکه‌های مجازی قبل و بعد از فتنه فعال بود/مخالف فضای مجازی نیستیم

معاون رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه شبکه‌های مجازی قبل و بعد از فتنه فعال بود، افزود: مخالف فضای مجازی نیستیم، اما با جرم و فساد، اهانت به اعتقادات و ائمه اطهار مخالفیم. به نقل از روابط عمومی مرکز آمار وفناوری اطلاعات، حجت‌الاسلام حمید شهریاری رییس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه‌قضاییه در راهپیمای مردم آبیک […]

معاون رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه شبکه‌های مجازی قبل و بعد از فتنه فعال بود، افزود: مخالف فضای مجازی نیستیم، اما با جرم و فساد، اهانت به اعتقادات و ائمه اطهار مخالفیم.

به نقل از روابط عمومی مرکز آمار وفناوری اطلاعات، حجت‌الاسلام حمید شهریاری رییس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه‌قضاییه در راهپیمای مردم آبیک استان قزوین که در محکومیت اقدامات اغتشاشگران برگزار شد، اظهارکرد: حدود ۴۰ سال است دشمنان نظام با فتنه‌های مختلف در استان‌های کشور به دنبال خاموشی انقلاب اسلامی هستند که از جمله آن‌ها می‌توان به جنگ تحمیلی، تحریم‌ها و محاصره‌های اقتصادی، انواع ترورها و کشتارها اشاره کرد.

وی پیام حضور مردم در راهپیمایی به مردم و سیاستمداران دنیا را ولایت‌مداری و حمایت از جمهوری اسلامی و آرمان‌های امام خمینی (ره) و رهبری ذکر کرد و افزود: مردم همواره در برابر حرکات اغتشاشگران و فتنه‌گران پشت نظام و انقلاب ایستاده‌اند و پشیتبان ولایت فقیه هستند.

رییس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه‌قضاییه ادامه داد: سردمداران کفر و استکبار جهانی با تأسیس داعش درصدد تشکیل کشور دیگری در منطقه بودند؛ یعنی داعش آمده بود تا بماند، اما با جانفشانی مدافعان حرم و سرداران سپاه مواجه شد و به جهانیان نشان دادند که داعش چهره زشتی است که ساخته آمریکا و رژیم صهیونیستی است.

وی اضافه کرد: با همت سردار سلیمانی و دیگر سرداران و مدافعان حرم، فتنه آمریکا در داخل خود سرزمین‌هایی که داعش حضور داشت، خاموش شد. به همین دلیل دست به فتنه جدیدی زدند تا به انقلاب ضربه بزنند که باید گفت خیال باطلی است.

شهریاری خاطرنشان‌کرد: انقلاب درخت شکوفایی است که خون شهدا پای آن ریخته شده و تا پای جان همه برای نظام می‌ایستیم.

وی بیان‌کرد: در شبکه‌های مجازی از چند حرکتی که توسط اغتشاشگران صورت گرفت، اخبار دروغ و ناصحیح پخش کردند و این نشان می‌دهد که دشمنان بیکار ننشسته‌اند.

معاون رییس قوه‌قضاییه با تأکید بر توجه مسئولان اجرایی کشور به مطالبات به حق مردم و رفع بیکاری جوانان افزود: مگر بانک مرکزی بر بانک‌ها نظارت ندارد که بی‌انضباطی اقتصادی گریبانگیر برخی بانک‌ها و موسسات مالی شده است؟ چرا بانک مرکزی به این موضوع توجه نکرده است؟

وی مشکلات معیشتی مردم را جدی دانست و ادامه داد: دولت باید به وضعیت گرانی و رکود اقتصادی توجه ویژه داشته باشد و در برنامه‌هایی که دارد نسبت به این مسائل حساس باشد.

شهریاری با اشاره به فعالیت شبکه‌های مجازی و رهاشدن مدیریت آن در کشور، توضیح‌داد: جوانان و نوجوانان در شبکه‌های مجازی به مطالبی دسترسی دارند که خانواده‌ها را نگران کرده و لازم است حاکمیت توجه کرده و اجازه ندهد دوباره شبکه‌هایی که تمام اطلاعات ما را در اختیار سرویس‌های خارجی قرار می‌دادند و سرور آن در انگلیس است، در مسیر فعالیت قرار گیرد.

وی با بیان اینکه شبکه‌های مجازی قبل و بعد از فتنه فعال بود، افزود: مخالف فضای مجازی نیستیم، اما با جرم و فساد، اهانت به اعتقادات و ائمه اطهار (ع)، صحنه‌های مستهجن، ابتذال فرهنگی و مسائل دیگر غیراخلاقی که در شبکه‌های اجتماعی وجود دارد، مخالف هستیم.

این مقام قضایی تصریح کرد: دشمنان در شبکه‌های اجتماعی درصدد دور کردن جامعه از اخلاق اسلامی و ترویج رفتار مجرمانه هستند و با شایعه‌پراکنی علیه مسؤولان نظام، قصد جدایی بین مردم و مسئولان را دارند.

معاون رییس قوه‌قضاییه افزود: قوه‌مجریه باید هوشیار بوده و مسئولیت‌هایی که بر عهده‌اش نهاده شده به نحواحسن عمل کند.

شهریاری ادامه داد: دشمنان با شبکه‌های اجتماعی سعی در ترویج ظلم و فساد، موادمخدر، تصاویر مستهجن دارند که طبق قانون جرم است و باید جلوی این مسائل گرفته شود.

وی اضافه‌کرد: اگر آمریکا دلسوز ایران اسلامی بود تحریم‌ها را برمی‌داشت، دانشجویان ما را به کشور خود راه می‌داد، اجازه انجام فناوری‌های برتر را به کشور می‌داد و هر جا را که معامله‌ای در دنیا انجام می‌دادیم بر هم نمی‌زد.

رییس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه‌قضاییه خاطرنشان‌کرد: ملت ایران پای انقلاب، اسلام، رهبری و آرمان‌های شهدا ایستاده‌اند و اسلام زنده و ولایت پابرجاست. معاون رییس قوه‌قضاییه اعتراض مردم به مشکلات را مورد اشاره قرار داد و افزود: حرکات معترضان ساختارشکنانه بود که آشوبگران با سوءاستفاده از این فضا سوار بر موج آنان شده و اغتشاش کردند.

منبع
مهر
کلیدواژه : شبکه مجازیفتنه
صبح اقتصاد
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 1 =

کلید مقابل را فعال کنید