کد خبر:58364
پ
برق

۷۰ درصد پیک مصرف برق در بخش ساختمان است

معاون فنی ساتبا با تاکید بر اینکه حدود ۷۰ درصد از پیک مصرف برق به بخش ساختمان اختصاص دارد، گفت: برآورد این است که بیشتر از ۲۰ هزار مگاوات از اوج بار یا پیک متعلق به لوازم سرمایشی است. میر دودآبی‌نژاد، معاون فنی و استاندارد ساتبا به میزان برق مصرفی اداره‌های دولتی برای ایام پیک […]

معاون فنی ساتبا با تاکید بر اینکه حدود ۷۰ درصد از پیک مصرف برق به بخش ساختمان اختصاص دارد، گفت: برآورد این است که بیشتر از ۲۰ هزار مگاوات از اوج بار یا پیک متعلق به لوازم سرمایشی است.

میر دودآبی‌نژاد، معاون فنی و استاندارد ساتبا به میزان برق مصرفی اداره‌های دولتی برای ایام پیک امسال اشاره کرد و گفت: حدود ۱۰ درصد از مصرف برق کشور مربوط به تعرفه بخش عمومی است.

وی در این زمینه ادامه داد: ساختمان‌های دولتی، مدارس، دانشگاه‌ها، بیمارستان‌ها و…که جزیی از این تعرفه محسوب می‌شوند، از نظر سهم این بخش در پیک تابستان امسال برآوردهای صورت گرفته نشان می‌دهد که  حدود ۱۵ درصد سهم پیک از مصرف برق عمومی است.

معاون فنی و استاندارد ساتبا با اشاره به اینکه حدود ۵۰ درصد از مصرف انرژی کل کشور در بخش ساختمان است، اضافه کرد: حدود ۷۰ درصد از پیک به بخش ساختمان اختصاص دارد. برآورد این است که بیشتر از ۲۰ هزار مگاوات از اوج بار یا پیک متعلق به لوازم سرمایشی است.

میزان مصرف برق دیروز در ساعات پیک مصرف به ۴۴ هزار مگاوات رسیده بود.

منبع
ایران آنلاین
کلیدواژه : برقمصرف
صبح اقتصاد
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 2 =

کلید مقابل را فعال کنید