کد خبر:44003
پ
۲۳

MyLiFi :CES 2018 لامپی که اینترنت پرسرعت را به لپ‌تاپ شما می‌تاباند!

همان‌طور که با تکنولوژی‌هایی مثل WiFi از امواج رادیویی به طور روز‌مره برای انتقال اطلاعات استفاده می‌کنیم، امواج الکترو‌مغناطیسی نیز می‌توانند حامل اطلاعات باشند. ولی آیا طیف‌های دیگر مثل امواج فروسرخ می‌توانند برتری‌هایی داشته باشند؟ شرکتی به نام Oledcomm اولین شرکتی است که یک لامپ LiFi را وارد بازار می‌کند. این لامپ در واقع معادلی خواهد بود برای تکنولوژی […]

همان‌طور که با تکنولوژی‌هایی مثل WiFi از امواج رادیویی به طور روز‌مره برای انتقال اطلاعات استفاده می‌کنیم، امواج الکترو‌مغناطیسی نیز می‌توانند حامل اطلاعات باشند. ولی آیا طیف‌های دیگر مثل امواج فروسرخ می‌توانند برتری‌هایی داشته باشند؟

شرکتی به نام Oledcomm اولین شرکتی است که یک لامپ LiFi را وارد بازار می‌کند. این لامپ در واقع معادلی خواهد بود برای تکنولوژی WiFi که ما همه روزه از آن استفاده می‌کنیم. همچنین LiFi درست همانند WiFi از استاندارد ۸۰۲٫۱۱ استفاده می‌کند؛ درحالی که WiFi از امواج رادیویی برای ارتباط استفاده می‌کند، این تکنولوژی می‌تواند از امواج فروسرخ، فرابنفش و طیف نور مرئی برای این منظور استفاده کند. در واقع سازندگان MyLiFi مزیت کالای خودشان را عدم استفاده از امواج خطرناک رادیویی عنوان کرده‌اند.

لپ‌تاپی که یک دانگل LiFi دارد اگر در زیر لامپ LED MyLiFi قرار بگیرد می‌تواند به اینترنت وصل شود؛ بدون این که نیازی به اتصال سیم باشد. اینترنت از طریق لامپ LED به لپ‌تاپ تابانده نمی‌شود، بلکه از طریق فرستنده فروسرخی که در وسط لامپ قراردارد به گیرنده متصل به لپ‌تاپ تابانده می‌شود و در عین خاموش بودن لامپ، اتصال اینترنت می‌تواند برقرار باشد. همچنین این لامپ دارای یک نرم افزار برای دستگاه‌های همراه است که امکاناتی مثل کنترل روشن و خاموشی لامپ LED، شدت روشنایی، دمای رنگ، مدیریت چند لامپ MyLiFi و کنترل ساعت‌های اتصال به اینترنت را به کاربر می‌دهد.

درحالی که تکنولوژی LiFi می‌تواند سرعتی معادل ۲۲۴Gbps را از نظر تئوری انتقال دهد، لامپ MyLiFi تنها قادر به انتقال ۲۳Mbps می‌باشد. این لامپ به وسیله یک کابلEthernet PoE (Power Over Ethernet)i به اینترنت وصل خواهد‌ شد و انرژی مورد نیاز برای روشن کردن لامپ را نیز تأمین خواهد‌ کرد.

این لامپ که در نمایشگاه CES 2018 معرفی شده است، هم اکنون برای کسانی که تمایل به پشتیبانی از این پروژه را دارند، قابل پیش‌خرید با مبلغی معادل ۸۴۰ دلار می‌باشد و در ماه جولای سال ۲۰۱۸ به دستشان خواهد رسید.

منبع
شهر سخت افزار
کلیدواژه : CES2018اینترنتلامپ
صبح اقتصاد
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 − 4 =

کلید مقابل را فعال کنید